Биз менен байланышыңыз

Бир мандаттуу округдан кимдер утту? (Тизме)

Блог , Кыска кабар | 29 Ноя 2021 | 9689 | 0

№1 Лейлек округу: Чынгыз Ажибаев – Бишкек гарнизонунун аскер прокуратурасында тергөөчү

№2 Баткен округу: Нурлан Ражабалиев – спорт чебери, 2009-2020-жылдары Бажы кызматында иштеген

№3 Кадамжай округу: Ырысбек Атажанов – жеке ишкер

№4 Көк-Жар округу: Өмүрбек Бакиров – Жогорку Кеңештин депутаты

№5 Ноокат округу: Коргонбай уулу Жусупбек – жеке ишкер

№6 Араван округу: Жалолидин Нурбаев – айыл өкмөт башчысы

№7 Ош округу: Айбек Осмонов – Жогорку Кеңештин депутаты

№8 Төлөйкөн округу: Нурбек Алимбеков – Жогорку Кеңештин депутаты

№9 Кара-Суу округу: Искендер Матраимов – Жогорку Кеңештин депутаты

№10 Куршаб округу: Данияр Төлөнов – убактылуу иштебейт, Жогорку Кеңештин VI чакырылышына депутат болгон

№11 Алай округу: Улан Примов – Жогорку Кеңештин депутаты

№12 Өзгөн округу: Элмурза Сатыбалдиев – мурдагы Башкы прокурор

№13 Сузак округу: Тазабек Икрамов – Жогорку Кеңештин депутаты

№14 Жалал-Абад округу: Шаирбек Ташиев – «Жалал-Абад» мунайды кайра иштетүүчү заводунун директору, УКМКнын төрагасы Камчыбек Ташиевдин иниси

№15 Базар-Коргон округу: Айбек Алтынбеков – Жогорку Кеңештин депутаты

№16 Ноокен округу: Бактыбек Сыдыков – Жогорку Кеңештин мурдагы депутаты, «Группа компании АККА» ЖАК башкаруу кеңешинин төрагасынын орун басары

№17 Аксы округу: Нурлан Шакиев – «Нью ТВ» телеканалынын башкы директору

№18 Ала-Бука округу: Азизбек Турсунбаев – Жогорку Кеңештин депутаты

№19 Токтогул округу: Кундузбек Сулайманов – «КУБ» ЖЧКсынын директору

№20 Манас округу: Дастанбек Джумабеков – Жогорку Кеңештин депутаты

№21 Талас округу: Бактыбек Чойбеков – ишкер

№22 Жайыл округу: Нурланбек Азыгалиев – «Анилия» ЖЧКсынын башкы директору

№23 Москва округу: Карим Ханджеза – Кыргызстандагы дунгандар ассоциациясынын төрагасы

№24 Сокулук округу: Аманкан Кенжебаев – Кара-Кулжа, Сокулук райондорунун мурдагы акими

№25 Аламүдүн округу: Сеидбек Атамбаев – жеке ишкер, мурдагы президент Алмазбек Атамбаевдин уулу

№26 Ленин округу: Жаныбек Абиров – Бишкек шаардык кеңешинин мурдагы депутаты

№27 Биринчи май округу: Баарына каршы

№28 Октябрь округу: Дастан Бекешев – Жогорку Кеңештин депутаты

№29 Свердлов округу: Баарына каршы

№30 Ысык-Ата округу: Акбөкөн Таштанбеков — «Ооган согушунун ардагерлери жана ушул сыяктуу кагылышууларга катышкандардын» саясий партиясынын саясий кеңешинин төрагасы

№31 Чүй-Кемин округу: Медербек Саккараев – жеке ишкер.

№32 Кочкор округу: Мирлан Самыйкожо – акын, журналист

№33 Нарын округу: Улан Бакасов – жеке ишкер.

№34 Жети-Өгүз округу: Арсланбек Малиев — «Система предприятий «МАК» ЖЧКсынын президенти, Жогорку Кеңештин экс-депутаты

№35 Ак-Суу округу: Акылбек Түмөнбаев – Эсеп палатасынын аудитору, Президент Садыр Жапаровдун кудасы

№36 Ысык-Көл округу: Талантбек Сарбагышев – Чолпон-Ата шаарынын мэри.

Эскерте кетсек, бул тизме шайлоонун алдын ала жыйынтыгынын негизинде түзүлдү. 

Copyright © 2017 Maral FM