Биз менен байланышыңыз

ЖРТнын жыйынтыгы: «Сапат» лицейлеринин бүтүрүүчүсү биринчи болду (тизме)

Кыска кабар | 21 Июн 2021 | 12289 | 0

2020-2021 окуу жылы үчүн өткөрүлгөн Жалпы республикалык тестирлөөнүн жыйынтыгы белгилүү болду. Ага ылайык быйыл эң жогорку 232 баллды Караколдогу Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейинин («Сапат» билим берүү мекемелерине таандык) окуучусу Жайдар Нургазиев алды.

Ал эми экинчи тизмеде Бишкек шаарындагы №26 гимназия-комплексинин окуучусу Алия Сарыгулова 231 балл, үчүнчү орунду  Талас районундагы Жумагул уулу Алымкул атындагы мектептин окуучусу Сымбат Касымбекова 230 балл менен алды.

Бул жылы жалпы 58 окуучуга «Алтын сертификат» берилди.

# баллы фамилия аты мектеби району облусу
1 232 Нургазиев Жайдар Иссык-Кульский лицей им. Х. Карасаева Каракол шаары Иссык-Кульская
2 231 Сарыгулова Алия гк с угл. изуч. франц. языка №26 Октябрь Бишкек
3 230 Касымбекова Сымбат сш им. Жумагул улуу Алымкула Талас Талас
4 230 Рахатбеков Медер школа-гимназия №13 Ленин Бишкек
5 228 Ахматбеков Адиль авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Биринчи май Бишкек
6 227 Абдиллаева Нуржамал Баткенская областная школа-гимназия-интернат Баткенский Баткенская
7 227 Адисова Нургүл сш им. С. Атамбекова Ак-Талинский Нарынская
8 227 Иманакунов Аскар выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
9 227 Конушбаев Бектур авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
10 227 Кыштобаев Айдар авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
11 227 Тагайбеков Кубанычбек авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
12 226 Дюшекеев Эркинбек авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
13 226 Нурмаматова Нурбүбү сш «Наукат Билимкана» Наукатский Ошская
14 225 Бабаева Рано сш №2 им. 50-летия Кыргызстана г. Кызыл-Кия Баткенская
15 225 Басылбеков Исабек авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
16 225 Рахматов Атай авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
17 225 Саматова Жамал Образовательная школа «АУЦА-Билимкана» Октябрьский г. Бишкек
18 224 Алимбаева Нуриза лицей-интернат им. У. Салиевой г. Ош Ошская
19 224 Жолдошова Наргиза школа-гимназия им. А. Тангатарова Узгенский Ошская
20 224 Сулаймонов Тимур Общественный фонд «Школа Газпром Кыргызстан» Октябрьский г. Бишкек
21 223 Акматова Жаңыл Таласский международный Кыргызско-Турецкий женский лицей «Мээрим-Себат» г. Талас Таласская
22 223 Газизова Лейла Бишкекский кыргызско-турецкий женский учебно-воспитательный комплекс «Айчурек» Свердловский г. Бишкек
23 223 Касымбеков Бекжан школа-гимназия  №1 им. М.Н. Бабкина г. Джалал-Абад Джалал-Абадская
24 222 Акынбеков Эдил сш №2 г. Каракол Иссык-Кульская
25 222 Аманкулов Рамиль авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
26 222 Белеков Мелис Бишкекский финансово-экономический техникум им. А. Токтоналиева Ленинский г. Бишкек
27 222 Кубанычбеков Жанболот выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
28 222 Лозбин Арсений гуманитарно-правовая гимназия №4 Свердловский г. Бишкек
29 222 Матаипова Айназик школа-гимназия №20 им. И. Раззакова г. Ош Ошская
30 222 Чернов Кирилл сош КРСУ Свердловский г. Бишкек
31 221 Аскаров Адилет выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
32 221 Джумалиева Дария сош №3 Октябрьский г. Бишкек
33 221 Ким Андрей выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
34 221 Кубаныч кызы Айбийке Образовательная школа «АУЦА-Билимкана» Октябрьский г. Бишкек
35 221 Саркобенов Арстан УВК ШГ №62 Октябрьский г. Бишкек
36 221 Султангазиева Бермет соши №71 им. Т. Молдо (интернат) Октябрьский г. Бишкек
37 221 Тумонбаева Бермет авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
38 221 Тургунбаев Эрхан выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
39 220 Акатов Дастан Иссык-Кульский лицей им. Х. Карасаева г. Каракол Иссык-Кульская
40 220 Акпаева Мадина ОГИ №1 Первомайский г. Бишкек
41 220 Бакытбек уулу Бекмырза Нарынский лицей им. Субакожоева г. Нарын Нарынская
42 220 Жолдошова Сезим сош №24 им. А. Токомбаева Первомайский г. Бишкек
43 220 Исабекова Алима сош №24 им. А. Токомбаева Первомайский г. Бишкек
44 220 Календеров Актан выпускники прошлых лет выпускники прошлых лет
45 219 Абдыбеков Ильяз Технологический колледж КРСУ Свердловский г. Бишкек
46 219 Абылов Ихсанкерим авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
47 219 Алиева Алина лицей КТУ им. И. Раззакова Первомайский г. Бишкек
48 219 Арапов Маратбек Кадамжайский лицей «Семетей» Кадамжайский Баткенская
49 219 Асанова Салтанат УВК ШГ №29 Первомайский г. Бишкек
50 219 Джунушова Наима авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
51 219 Имашев Дияс Кеминская сш №2 Кеминский Чуйская
52 219 Касымбеков Илим УВК ШГ №70 Первомайский г. Бишкек
53 219 Ормотоев Бекбол Таласский мужской лицей «Манас Ата-Себат» г. Талас Таласская
54 219 Пак Анастасия Учебно-воспитательный комплекс школа-гимназия №67 Свердловский г. Бишкек
55 219 Самаганов Бекболсун сш  №60 им. С. Соепуева Аксыйский Джалал-Абадская
56 219 Фазлыева Тамиля гуманитарно-правовая гимназия №4 Свердловский г. Бишкек
57 219 Ырысбаев Бекболот авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек
58 219 Эсеналиева Элнур авторская физико-математическая школа-лицей №61 Е. Б. Якира Первомайский г. Бишкек

ЖРТда эң жогорку балл алган Жайдар: Ийгилигимдин сыры —  менин мугалимдерим

Пикир калтырыңыз

Жооп жазуу

Сиздин e-mail дарегиңиз жарыяланбайт. Сөзсүз толтурулушу керек болгон боштуктар мындай белгиленген: *

Copyright © 2017 Maral FM